Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

Dzień Babci i Dziadka 2019

Do tej pory Dzień Babci i Dziadka organizowaliśmy bardzo kameralnie w przedszkolu. W tym roku postanowiliśmy poszerzyć grono zacnych seniorów, zapraszając również  Babcie i Dziadków uczniów klas I-III, a także z najbliższego nam środowiska lokalnego, zwłaszcza instytucji, z którymi współpracujemy. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas: pracownicy Urzędu Miasta -  p. Elżbieta Łukasik i p. Wiesław Kieca, pracownicy miejscowej służby zdrowia:  p. Anna Klich – kierownik Ośrodka Zdrowia, p. dr Lucyna Szczepanik wraz z mężem,  p. Elżbieta Bieniek – pielęgniarka szkolna, p. Marta Król - szefowa CKiCz w Brzostku,  p. Anna Nowicka - radna Woli Brzosteckiej, a także Babcie i Dziadkowie naszych uczniów. Frekwencja była duża,  a wsparli ją jeszcze rodzice naszych wychowanków.


Dla gości przygotowaliśmy zróżnicowaną część artystyczną. Przedszkolaki dały pokaz gry aktorskiej w swoim programie kabaretowym oraz dużych umiejętności tanecznych. Uczniowie klas I-III, choć zdziesiątkowani przez choroby, oddali cześć swoim Babciom i Dziadkom dojrzałą recytacją. Starsi uczniowie, członkowie grupy misyjnej, przedstawili program kolędniczy. Wszyscy widzowie wspierali ich czynnie w śpiewaniu kolęd.
Drugim celem naszego spotkania było zakończenie szkolnego projektu realizowanego pod patronatem UNICEFU  „Wszystkie Kolory Świata” - czyli zbiórki środków na zakup szczepionek dla potrzebujących dzieci z całego świata.  I tym razem nie była to prosta zbiórka pieniędzy. Sposób pozyskania środków wymagał wiele wysiłku, ale jak się okazało, było warto. Każda grupa wiekowa miała za zadanie przygotować szmacianą lalkę ubraną w strój charakterystyczny dla wybranego rejonu świata, którą należało sprzedać na licytacji. Takiej działalności jeszcze nie prowadziliśmy. Było to więc wyzwanie dla uczniów, którzy prowadzili aukcję, jak i dla pomagających im nauczycielek. Do wylicytowania było 11 lalek, jedna ładniejsza od drugiej. I choć początek licytacji był niełatwy, to wraz z kolejnymi lalkami rosły ceny i zaangażowanie licytujących. Chętnych do licytacji było sporo, licytowano „ostro” i „wysoko”. Niektóre z lalek wylicytowano na kwotę  ponad 200 zł. Ci, którym nie starczyło środków w licytacji, wspierali nasz cel dodatkowymi środkami.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie i kolejne aktywne wsparcie naszej działalności.
Szkoła, obok działalności edukacyjnej, ma za zadanie wychowywać. Wychowanie najlepsze skutki odnosi nie poprzez słowa, ale kreatywną działalność, zaangażowanie i dobry przykład tych, którzy chcą to czynić.  Dodatkowe działania wychowawcze szkoły nie byłyby możliwe bez pracy nauczycieli i wychowawców. Składam im tą drogą serdeczne podziękowania. Serdeczne podziękowania składam również mamom uczniów, które przygotowały poczęstunek dla gości. Dzięki temu po części oficjalnej można było spotkać się i porozmawiać w szerszym gronie.
Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu a wraz z nimi cała społeczność szkolna, realizując liczne projekty, pomagają dzieciom z całego świata, szczególnie z pogrążonej wojną Syrii, z borykającej się z brakiem wody pitnej Afryki. Nie zapominają również o swoich rówieśnikach z najbliższego otoczenia potrzebujących pomocy – wzięli czynny udział w koncercie charytatywnym w Siedliskach Bogusz. Następnym działaniem będzie pomoc choremu dziecku z naszego środowiska. Mamy nadzieję, że wszyscy okażemy wrażliwe serce i czynne zaangażowanie w realizacji tej szczytnej  inicjatywy.

Zdjęcia z Dnia Babci i Dziadka są dostępne galerii - kliknij i zobacz.

 Filmy zostały dostarczone do przedszkola.

stat4u