Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

Lekcja w kinie

Co na ekranie z książki zostanie?, Czym się różni adaptacja od ekranizacji?, Czy tylko na podstawie książki można nakręcić film?, Przeczytać lekturę czy obejrzeć film? - Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeliśmy 7 stycznia 2019 roku. Wtedy to uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Dębicy do kina „Kosmos”, gdzie edukator prowadził „lekcję w kinie”, zorganizowaną przez Centrum Edukacji Filmowej. Wykorzystując fragmenty filmów, pokazano nam różnice między adaptacją a ekranizacją i zachęcano nas do czytania lektur przed obejrzeniem filmu. Po tej ciekawej lekcji obejrzeliśmy nową wersję ekranizacji powieści „Ania z Zielonego Wzgórza”. Film ten bardzo się nam podobał.

Małgorzata

stat4u