Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”
15 października w naszej szkole odbył się apel zorganizowany z kilku bardzo ważnych okazji. Świętowaliśmy bowiem Dzień Nauczyciela, pasowanie na ucznia oraz Dzień Papieski.
Wyrażając wdzięczność i uznanie dla nauczycieli, uczniowie klasy IV wyrecytowali wiersze, a Małgosia i Ola zaprezentowały się, śpiewając piosenki. Następnie przewodnicząca szkoły serdecznie podziękowała pedagogom za ich troskę i zaangażowanie, natomiast uczniowie klasy V wręczyli naszym nauczycielom drobne upominki przygotowane przez Szkolny Klub Wolontariatu.


Kolejną częścią apelu było pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści przedstawili scenkę z "życia klasy", a następnie przystąpili do ślubowania. Po tej ważnej uroczystości otrzymali dyplomy oraz słodkie przekąski i teraz już poczuli się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Jak co roku obchodziliśmy Dzień Papieski, tym razem pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Wraz z uczniami klasy V, którzy przygotowali tę część apelu, mieliśmy okazję powspominać Jana Pawła II, oglądając zdjęcia z jego pielgrzymek do Polski oraz słuchając jego słów - mądrych i zawsze aktualnych.
Wiktoria

Zdjęcia z dzisiejszych uroczystości można zobaczyć w galerii. Jeśli ktoś chce może pobrać dwa zdjęcia z pasowania uczniów klasy pierwszej - zdjęcie 1 oraz zdjęcie 2. Gdyby ktoś chciał więcej w lepszym formacie proszę o kontakt.

stat4u