Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

Misyjna majówka 2018

"Marzenia Afrykańskich Dzieci” to hasło Majówki Misyjnej, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie 8 maja 2018 roku. Na zaproszenie Sióstr Klawerianek odpowiedziały grupy misyjne z 25 szkół podstawowych z całego Podkarpacia. Krośnieńska hala wypełniła się blisko 1000 dzieci. Z naszej szkoły brało w niej udział 25 wyróżnionych uczniów (nagroda za zaangażowanie w pracy „Ogniska Misyjnego”) Nasz wyjazd poprzedzony był zbiórką wśród uczniów naszej szkoły pluszaków i zabawek (3 worki), które zostały zawiezione wcześniej do Krosna z przeznaczeniem na loterię fantową. Wzięliśmy również udział w konkursie na „Afrykański strój” za który otrzymaliśmy wyróżnienie i nagrody indywidualne dla uczestniczek. Reprezentowaliśmy 2 kraje: Kenię i Namibię


 Majówka Misyjna to zabawy, konkursy, loteria fantowa, ale także „afrykańska szkoła”, „kameruńska wioska”, które pozwoliły poczuć klimat afrykańskiego życia. To opowieści misjonarzy o pracy na misjach, o codzienności i egzystencjalnych problemach, z którymi zmaga się ludność krajów Afryki. Cieszymy się, że mogliśmy brać w niej udział a jednocześnie wesprzeć finansowo najuboższe dzieci z kameruńskiej szkoły podstawowej w Abong-Mbang i Djouth, prowadzonąej przez Siostry Klawerianki w Kamerunie.

Zdjęcia - kliknij i zobacz

stat4u