Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

„BEZPIECZNIKI TAURONA”

Szkoła Podstawowa w Nawsiu Brzosteckim wzięła udział w Projekcie-Programie Edukacyjnym „BEZPIECZNIKI TAURONA”, którego celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. Program kierowany jest do najmłodszych odbiorców energii elektrycznej, a pośrednio także do ich opiekunów i nauczycieli.


5 marca 2015 r. na zaproszenie p. Dyrektor i szkolnego koordynatora p. E. Tyburowskiej przyjechała do naszej szkoły pani Beata Boryczko, która prezentowała film i plansze o energii elektrycznej, jej napięciu w sieci domowej i na przewodach począwszy od elektrowni. Omawiając sytuacje przedstawione na filmie przypominaliśmy zasady bezpieczeństwa, które należy zachować w kontakcie z urządzeniami elektrycznymi, m.in.:
- w jaki sposób prawidłowo wyciągać wtyczkę z gniazdka
- jak bezpiecznie używać suszarki do włosów
- kto i w jaki sposób powinien wymieniać przepaloną żarówkę w domu
- obowiązuje bezwzględny ZAKAZ  WCHODZENIA NA SŁUPY  ELEKTRYCZNE dla zabawy itp.
Rozmawialiśmy również o tym, że powinniśmy oszczędzać prąd i w jaki sposób możemy to robić na co dzień, a także jak chronić środowisko – czyli nie wyrzucać do kosza zużytych baterii, lecz wkładać je do odpowiednich pojemników.
    Zajęcia z programu odbywały się w grupach kl. I – III oraz IV –VI . Podczas zajęć uczniowie też dowiedzieli się, skąd się bierze prąd, jak prawidłowo używać urządzeń zasilanych energią elektryczną, jak zachować się w trakcie burzy czy awarii elektrycznej.
Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali od pani prowadzącej zajęcia tematyczne upominki: książeczki-zeszyt edukacyjne – dla utrwalenia omawianych treści w krzyżówkach, rebusach i łamigłówkach oraz długopisy z zakreślaczem.
    Myślę, że te lekcje zwiększyły świadomość uczniów w zakresie rozsądnego gospodarowania energią elektryczną i bezpiecznego obchodzenia się z wszelkimi urządzeniami elektrycznymi w gospodarstwie domowym.

stat4u