Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

W niezwykłym świecie pana Kleksa

12 listopada młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Odwiedziliśmy Teatr „Maska” i obejrzeliśmy tam spektakl „Akademia pana Kleksa”. Wszystkim nam bardzo podobało się to przedstawienie, a najbardziej zachwycił nas pan Kleks, bo był zabawny, wesoły i sympatyczny. Podobało nam się jego ubranie – kolorowy surdut z niezliczoną ilością kieszeni, w tym jedną dla szpaka Mateusza. Kleks to niezwykła postać – potrafi unosić się w powietrzu, powiększać i pomniejszać przedmioty, czytać w myślach swoich uczniów, przyrządzać potrawy z kolorowych szkiełek i robi jeszcze wiele innych nadzwyczajnych rzeczy.


 Zapytaliśmy też młodszych kolegów, czy podobał  im się spektakl. Przedstawiamy niektóre wypowiedzi:
„Bardzo mi się podobały piosenki, które śpiewali aktorzy podczas przedstawienia np. „Kaczka dziwaczka”, „Dzik jest dziki” i inne. Podobało mi się też jak szpak Mateusz opowiadał bajki Adamowi, który był uczniem pana Kleksa. Opowiadał on bardzo ciekawie swoją historię. Zwróciłam też uwagę na stroje aktorów, bo były kolorowe. Mam nadzieję, że pojadę jeszcze kiedyś do teatru.” – Maja z kl.II
„Najciekawsza była scena, gdy pan Kleks wypuszczał swoje oko na księżyc”. – Patryk z kl.III
„Najbardziej podobało mi się, gdy wszyscy wspólnie śpiewaliśmy piosenki, a szczególnie „Na wyspach Bergamutach”. -  Marcelina z kl.III
„Przedstawienie było ciekawe, a najbardziej podobał mi się początek, gdy aktorzy śpiewali o Adamie – jednym z uczniów pana Kleksa. Wszyscy się z niego śmiali, bo miał 10 lat, a bawił się lalkami. W akademii poznał szpaka Mateusza. On opowiedział mu zmyśloną historię o wilkach, które napadły na jego królestwo. Pod koniec bajki szpak zmienił się w człowieka i powiedział Adamowi, że to on napisał dla niego bajkę „Akademia pana Kleksa”. – Karolina z kl.II
Redaktorzy z klasy IV 

stat4u