Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

Działalność wolontariatu – występ w Hospicjum.

Wolontariat to przypomnienie o godności człowieka chorego, starszego, niepełnosprawnego fizycznie i intelektualnie. Każdy człowiek zasługuje na szacunek. Powinniśmy być wrażliwi na ludzkie cierpienie, ale nie powinniśmy tylko współczuć, ale działać. To działanie zasługuje na pochwałę zwłaszcza jeśli robią to dzieci i młodzież -  prawdziwi bohaterowie.  W niedzielne popołudnie 18 listopada 2018 r odpowiadając na to wyzwanie wyruszyliśmy odwiedzić chorych przebywających  w Hospicjum- Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym w Jaśle.

Przygotowaliśmy dla nich program słowno –muzyczny opowiadający o wydarzeniach, które przyczyniły się do odzyskania upragnionej wolności naszej Ojczyzny. Po występie wszyscy wspólnie, w asyście  pana Staszka-mieszkańca hospicjum, który pełnił rolę przewodnika- odwiedziliśmy chorych przebywających w  pokojach, częstując ich upieczonymi  przez nas mufinkami ozdobionymi biało-czerwoną flagą. To, co tam się  wówczas wydarzyło trudno nawet opisać. Były rozmowy, wspomnienia, łzy wzruszenia i radości. Spotkanie z tymi wspaniałymi ludźmi, tak pogodnymi, tak tęskniącymi za młodością i życiem, które powoli mija, dostarczyło nam wiele wzruszeń i refleksji. Tak naprawdę to my wolontariusze,  dzięki ich silnej woli, zostaliśmy  pozytywnie podbudowani i ubogaceni. Będąc tak blisko ludzkiego cierpienia mogliśmy się przekonać jak niezłomny, silny i pogodny potrafi być człowiek, mimo swojego nieszczęścia.

Koordynator szkolnego wolontariatu Marzena Grygiel

Zdjęcia - zobacz

stat4u