Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

Ślubowanie i Dzień Papieski

Dnia 17 X 2018r.  w naszej szkole miało miejsce ,,Pasowanie na ucznia” oraz akademia z okazji XVIII Dnia Papieskiego. Uczennice kl. I: Karolina, Magdalena, Maja i Paulina  przedstawiły krótki program artystyczny przygotowany przez p. wychowawczynię Cecylię Balasa, po czym w obecności sztandaru szkoły, nastąpiło odczytanie aktu ślubowania. Po wyprowadzeniu sztandaru kontynuowano dalszą część związaną z obchodami Dnia Papieskiego.
Składała się ona z 3 części. W pierwszej z nich sprawdziliśmy  wiedzę o św. Janie Pawle II, poprzez ciekawą formę jaką było nagranie filmu, w którym na temat papieża wypowiadali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Film zrealizowały we współpracy z p. P. Kawalcem koleżanki z kl. VII: Małgosia, Madzia i Emilka. Nauczanie naszego świętego rodaka dotyczące  „Promieniowania ojcostwa”,  przybliżyła nam p. katechetka wraz z- Natalią i Michałem. Pani Marzena przypomniała , że  Bóg, jest miłością, a blask tej miłości  Boga Ojca jak promienie słońca dociera do nas poprzez rodziców, kapłanów, wychowawców. Ostatnia część nawiązywała do zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania  Nieodległości Polski i poświęcona była roli, jaką odegrał  w niej Ojciec Święty. Tę część wraz ze mną prowadził mój kolega Piotr. Słowo podsumowania wygłosił nasz specjalny gość – proboszcz naszej parafii ks. Marek Mnich.

Ola Radelczuk

 

Zdjęcia ze ślubowania klasy pierwszej oraz Dnia Papieskiego - kliknij i zobacz

stat4u