Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

„POSMAKUJ RADOŚCI Z POMAGANIA”.

Dzień pełen wrażeń - czyli jak połączyć smaczne z pożytecznym.
Dnia 29 XI 2017r w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki odbył się charytatywny kiermasz słodkości pod hasłem „POSMAKUJ RADOŚCI Z POMAGANIA”. Celem tej akcji była zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom z Syrii w ramach realizacji projektu edukacyjnego UNICEF.
Dla dzieci z Syrii nadchodzi trudny czas – zima. Większości rodzin w Syrii i w obozach, w krajach ościennych, takich jak Jordania, Liban, czy Irak  nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich dzieci. Chore, pozbawione bezpiecznego schronienia i często ranne dzieci walczą o każdy dzień. Zimą grozi im śmierć.


Fundusze zebrane przez UNICEF Polska w ramach zimowej kampanii zostaną przekazane na zapewnienie najmłodszym ciepłych ubrań, koców termalnych oraz ogrzewania klas, w których przebywają i uczą się dzieci.
Pomysłodawcą i wykonawcą kiermaszu byli uczniowie kl. VII wraz wychowawczynią.  Większą cześć wypieków przygotowali sami uczniowie, a były to: mufinki, paczki, różne ciasta i pyszne gofry (pieczone na bieżąco) z bitą śmietaną i owocami. Co prawda szkoła na co dzień promuje zdrowy styl odżywiania, ale tym razem zrobiono wyjątek. Wiemy, że nasze dzieci i młodzież to wielkie łasuchy, więc ciasto bardzo przypadło im do gustu. Przez cały dzień uczennice ze szkolnego wolontariatu sprzedawały ciasta na przerwach międzylekcyjnych oraz na dyskotece „andrzejkowej”. Słodkości kupowali uczniowie, dzieci z przedszkola, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły a także pracownicy Urzędu Gminy wraz z p. burmistrzem Brzostku. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, za co należą się wielkie i gorące podziękowania uczniom kl. VII, którzy wykazali się dużą kreatywnością i profesjonalizmem, a także rodzicom, którzy wsparli prace związane z wypiekami oraz atrakcyjną formę ich sprzedaży. Szczególne podziękowania kierujemy do pań: Doroty Jedrzejczyk, Bernardy Rogaczewskiej, Sylwii Nowak, Agaty Grzesiak, Józefy Nowickiej i Ireny Gągały  których pomoc i zaangażowanie było wyjątkowe.
Był to dobry początek wielu różnych  akcji realizowanych w ramach  tego projektu, którego zakończenie nastąpi w marcu przyszłego roku. Z wielką niecierpliwością czekamy na pomysły zdobycia funduszy na ten szczytny cel przez pozostałe klasy, które (wg nieoficjalnych źródeł) zapowiadają się również  bardzo ciekawie.
 Pamiętajmy,  że  bezinteresowna pomoc innym nadaje życiu głębszy sens, sprawia, że można poczuć, po co się żyje. Miłosierdzie, zrozumienie, słuchanie drugiego człowieka pozwalają też dowiedzieć się wiele o nas samych, odkryć i poznać siebie, swoje ukryte talenty i możliwości.
M. Grygiel

stat4u