Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

„Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”.

16 października w szkole w Nawsiu Brzosteckim odbył się apel z okazji XII Dnia Papieskiego. Przygotowała ją i prowadziła klasa V wraz ze swoją wychowawczynią panią M. Grygiel. Uczniowie, przedstawiając program słowno-poetycki, przypomnieli wszystkim postać naszego papieża. Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego  - „Papież Rodziny” w szczególności łączyło się z nauką Jana Pawła II, na który przez cały swój pontyfikat kładł duży nacisk i która była mu szczególnie bliska i ważna.

 

Klasa V, przytaczając wypowiedzi Papieża, przypomniała nam cenne wskazówki  i prośby zawarte w jego listach skierowanych do: rodziny, młodzieży, dzieci, ludzi w podeszłym wieku. Zabawa polegająca na  budowaniu „domu pełnego radości” wzbudziła wiele emocji i przypomniała nam ważną prawdę, że to od  nas zależy, jaki będzie nasz dom, nasza rodzina, nasz świat. W ten sposób cała szkoła wspólnymi siłami podsumowała całą naukę o rodzinie - wielkiego rodaka bł. Jana Pawła II. Bartek Tyburowski kl. II G
Galeria zdjęć - zobacz tutaj

stat4u