Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Pamiętaj przeczytaj RODO http://zsnawsie.hekko.pl/rodo

Home

„Miłość niejedno ma imię”

Charytatywny wieczorek poetycko – muzyczny
„Miłość niejedno ma imię”

„I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
Czy pierwsza jest ostatnia czy ostatnia pierwsza…”

15 marca w Szkole Podstawowej w Nawsiu Brzosteckim obył się wieczorek poetycko – muzyczny, którego motywem przewodnim była miłość.  Przygotowany został przez uczniów, absolwentów i nauczycieli tej szkoły. W trakcie wieczorku prowadzona była akcja charytatywna na rzecz Tomusia Pacany z Kamienicy Górnej. Podczas spotkania każdy z gości mógł poczęstować się słodkościami przygotowanymi na tę okazję.


Młodzi wykonawcy poprzez wiersze i piosenki starali się przekazać, że miłość ma różne oblicza i niejedno imię, że każda jest trochę inna. Słowami św. Pawła, św. Jana Pawła II, Norwida, Baczyńskiego  mówiono o miłości do Boga, do ojczyzny. W pięknych  wierszach i wzruszających piosenkach młodzi dziękowali za miłość rodzicielską, która nie liczy na wzajemność i zawsze przebacza. Nie zapomniano też o miłości mężczyzny i kobiety, dzięki której człowiek może harmonijnie się rozwijać i doznawać szczęścia. Każdy przecież marzy o miłości, chce kochać i być kochanym. Pojawiła się też refleksja, czy czasem nie wahamy się okazać komuś miłości, czy nie zwlekamy z tym, aby powiedzieć o swojej miłości ludziom wtedy, gdy oni jeszcze żyją. Młodzi artyści przypomnieli nam o tym słowami wiersza ks. J. Twardowskiego: ,,Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”.
Wieczorek  uznaliśmy za udany, goście opuszczali salę wzruszeni i zadowoleni, a my cieszymy się, że udało nam się zebrać dla Tomka 1179 zł.
Aleksandra z klasy VII

Zdjęcia - kliknij i zobacz

stat4u